İade, İptal ve Garanti Koşulları

Ürün İadesi ve Cayma Hakkı

ALICI; ürün/ler satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün/lerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (Ondört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü/leri reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Sözleşmeden cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

Sözleşmeden cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde SATICI'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış ve ürün ambalajlarının açılması suretiyle ürünün niteliği ve tekrar satılabilirliğinin bozulmamış olması şarttır.

Sözleşmeden cayma hakkın kullanılması halinde:

ALICI’ya veya ALICI’nın gösterdiği kişi/kuruluşa teslim edilen ürünün/lerin

(i) faturası,

Önemli uyarı: İade edilmek istenen ürünün/lerin faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

(ii) kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları

ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ürün iadesi SATICI'nın belirlediği kargo şirketi/nakliyeci kuruluş aracılığıyla gerçekleştirildiği takdirde, nakliye bedelini SATICI üstlenecektir. Aksi takdirde nakliye bedeli ALICI'ya aittir.

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasında itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve alıcıyı borç altına sokan belgeleri ALICI’ya iade edecek ve 20 günlük süre içerisinde ürünü/leri iade alacaktır.

ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle ürünün/lerin değerinde bir azalma olur veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin edecektir.

Sözleşmeden cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından varsa düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde bu kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

Bu maddede belirtilen koşullara ek olarak, ürün özelinde şu iade koşulları geçerlidir:

Ürünleri iade etmeden önce sizi yönlendirebilmemiz için bizimle mutlaka bağlantıya geçmelisiniz.
Ücretsiz iade gönderimlerini bizimle bağlantıya geçtikten sonra size bildireceğimiz kod ile yalnızca Mng Kargo aracılığıyla yapabilirsiniz. Diğer kargo şirketleriyle yapacağınız iadelerde kargo bedelini üstlenmek durumunda kalabilirsiniz.